Nové datové centrum bylo otevřeno u Cukráku

|

U vysílače Cukrák poblíž Prahy bylo nedávno otevřeno nové datové centrum společností České Radiokomunikace. Jedná se o třetí největší centrum z celkových osmi, které firma provozuje, a má kapacitu téměř 80 racků. Firma do tohoto projektu investovala desítky milionů korun, jak uvedla v dnešní tiskové zprávě.

Pro výstavbu nového datového centra využila společnost vlastní prostory, které se uvolnily v souvislosti se změnou technologií používaných pro vysílání. České Radiokomunikace často využívají své budovy pro nové technologické služby.

Generální ředitel firmy Miloš Mastník poznamenal, že budovy vysílačů jsou ideální pro budování datových sálů díky své bezpečnosti, vhodným technologiím a dostatečné energetické zásobě. Již nyní firma provozuje datové sály na různých lokalitách, jako jsou Strahov, Ostrava, Brno nebo Pardubice.

Další velký projekt společnosti se chystá nedaleko Cukráku na Zbraslavi, kde se připravuje výstavba jejich největšího datového centra s kapacitou 2080 racků. Plánovaná stavba za dvě miliardy korun by měla začít po získání stavebního povolení, což se očekává na začátku příštího roku.

České Radiokomunikace jsou provozovatelem největší domácí sítě televizních a rozhlasových vysílačů, vlastní také optickou datovou síť a datová centra. Firma byla v roce 2021 převzata od fondů Macquarie Asset Management společností Cordiant Digital Infrastructure, která je obchodována na londýnské burze.

Předchozí

Magazín Innovation ocenil TOP manažery roku 2024

Jak využít kreativní čištění přehrad v umění

Další