Pardubický Grand se má opět „probudit k životu“

|

Pardubický Grand se má opět „probudit k životu“. Na snímku vizualizace exteriéru. Foto: PSN

Projde zásadní rekonstrukcí pod taktovkou architektů OVA

Citlivá rekonstrukce budovy Grand v centru Pardubic, která byla postavena na přelomu 20. a 30. let minulého století podle návrhu uznávaného českého architekta Josefa Gočára, začíná. Ke konci roku se památkově chráněný palác na necelé dva roky uzavřel a během této doby projde objekt obměnou, která mu má vrátit budově lesk a šarm první republiky a zároveň umožní vytvořit moderní obchodní centrum s působivou atmosférou, kde se prolne historie se současností. Nový ambiciózní návrh je dílem zkušených architektů z ateliéru OVA.

Text: Redakce

Vizualizace: PSN

Původní hotel Grand v roce 1999 přeměnil jeho nový majitel (tehdy Pražská správa nemovitostí) na první obchodní centrum ve východočeském regionu. V průběhu let však Grand změnil majitele a postupně přestal využívat svůj potenciál. PSN v roce 2019 palác opět získala do svého portfolia a připravila projekt na jeho znovuoživení.

„Když se nám znovu naskytla možnost koupit obchodní centrum Grand, velmi rádi jsme ji využili. Je totiž plně v souladu s naším mottem ‚probouzíme domy k životu´. Proto intenzivně pracujeme na tom, aby se tento klenot funkcionalismu s jedinečným geniem loci našim přičiněním brzy znovu zaskvěl ve své prvorepublikové kráse,“ uvedl ředitel pardubické pobočky PSN Ondřej Heřman.

Dodal, že současně s tím chce firma nabídnout pestrou škálu kvalitních obchodů, služeb a zábavy nejen obyvatelům Pardubic, ale celému širšímu okolí.

Psn Oc Grand Vizualizace Hlavni Atrium 02
Vizualizace hlavního atria

Vznikne zde přes 4 000 m2 prodejních ploch, velký food hall s moderním designem, coworkingová zóna a několik teras. Plánovaná výše investice do renovace činí cca 300 milionů korun. Do provozu by mělo být nákupní centrum znovu uvedeno na podzim roku 2025.

PSN má s rekonstrukcí budov bohaté zkušenosti: za své více než 30leté působení na trhu již zrenovovala mnoho historických domů. Kompletní přeměna paláce Grand navíc proběhne podle návrhu zkušeného architektonického ateliéru OVA, jenž se specializuje na památkově chráněné objekty. Studio získalo za svou práci řadu ocenění, mj. za realizaci sídla firmy Lasvit v Novém Boru nebo za revitalizaci Spolkového domu ve Slavonicích.

Psn Oc Grand Vizualizace Parkovaci Dum
Vizualizace parkovacího domu

Generálním dodavatelem obou projektů jsou regionální stavební firmy ze skupiny holdingu Enteria. Výstavbu parkovacího domu zajišťuje stavební firma Marhold, rekonstrukci Grandu sdružení firem Marhold a Chládek a Tintěra, Pardubice.

Předchozí

ČNB snížila sazby o půl bodu. Je přesvědčena, že inflace slábne

Byty zavěšené na skále u Vltavy, jako taková ptačí hnízda

Další