Práce pod heliportem v liberecké nemocnici jsou momentálně nejzajímavější na celém staveništi

|

Práce na stavbě Centra urgentní medicíny v liberecké nemocnici se nyní soustředí na oblast pod heliportem. Nová technická budova v Preslově ulici nahradí současnou, kterou město plánovalo nejprve rekonstruovat. Avšak kvůli technickým komplikacím od tohoto záměru ustoupilo. Náklady na novou budovu se předběžně odhadují na 220 milionů korun. Heliport zůstává v provozu i během stavby, a proto se práce pod ním musí provádět opatrně. Petr Šmakal, hlavní inženýr stavby, informoval novináře o plánovaném vedení takzvaného energetického kanálu pod heliportem, který bude sloužit k přivádění sítí z nového energo centra do areálu nemocnice.

Původní plán na nástavbu současné budovy byl nakonec zrušen poté, co podrobný statický průzkum prokázal nerealizovatelnost této varianty. Projektové práce na novém záměru začaly v březnu 2023 poté, co město přerušilo projektové práce na původním plánu na podzim 2022. Nová budova, která bude sloužit jako centrum pro kreativní aktivity, bude rovněž využívána dalšími pražskými divadly. Plánované zařízení obsahuje pět nových zkušeben a dvě laboratoře pro light a sound design, přičemž bude prostředím pro spolupráci mezi akademickou sférou, nezávislým a zřizovaným sektorem a veřejností.

Stavba Centra urgentní medicíny, která začala loni na jaře, zatím převažují zemní práce. Podle Petra Šmakala bylo dosud vykopáno asi 40 000 kubických metrů horniny z předpokládaných 65 000 metrů krychlových. Podle jeho slov je výstavba tohoto centra největší stavbou v liberecké nemocnici za posledních 40 let.

Předchozí

V Praze v Preslově ulici bude postavena nová technická budova pro Švandovo divadlo

Magazín Innovation ocenil TOP manažery roku 2024

Další