Pražští radní dali zelenou výstavbě polyfunkční budovy v Praze 9

|

Praha Prosek, ilustrační snímek. Foto: Wikimedia Commons (CC-BY-SA-4.0)

Rada hl. m. Prahy umožnila výstavbu polyfunkční budovy u metra Prosek v Praze 9. Stavba je možná díky čerpání koeficientů zastavěnosti ze sousedních městských pozemků. Město za to získá sumu 8,5 milionu korun bez DPH stanovenou znaleckým posudkem.

Díky čerpání koeficientu zastavěnosti z městských pozemků ve výměře 978 metrů čtverečních vznikne na rohu ulic Vysočanská a Zubrnická jedenáctipatrová budova s podzemními garážemi. V celém objektu bude 149 bytů a přibližně tisíc metrů čtverečních komerčních ploch. Podél jihozápadní strany budovy vznikne také nová slepá obousměrná komunikace s parkovacími místy a mezi ulicemi Zubrnická a Vysočanská vznikne pěší propojení, přiblížil magistrát.

Stavitel zde již vlastní sousední pozemky, které byly původně ve vlastnictví městské části Praha 9. Původní projekt, o jehož schválení žádal v roce 2018, byl upraven dle požadavků Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.    

„Stavět přímo u stanice metra dává velký smysl, je to v souladu s přístupem tzv. transit-oriented development, tedy rozvoje orientovaného na veřejnou dopravu. Město díky umožnění čerpání koeficientů ze svých pozemků získává nemalé finanční prostředky. Jde tedy o typický příklad win-win situace,“ shrnuje radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.   

Předchozí

Loni se realizoval nejnižší objem investic do nemovitostí za posledních deset let

Zájem o investice do zahraničních nemovitostí roste. Výnos činí někde i přes 20 procent

Další