Příběh Boucheron

|

Více než 160 let originální tvorby, a přesto více aktuální než kdy jindy. Quatre, Serpent Bohème, Jack de Boucheron, Animaux de Collection, Architecture… od ikonických kolekcí po nové smělé klenotnické výtvory, kolekce domu Boucheron se staly stejně legendární jako slavný vítězný sloup, který se tyčí naproti butiku Maison Boucheron na Place Vendôme 26.

Každá sezona přináší novou inspiraci, umělecké ztvárnění, skvostně zpracované materiály a inovativní techniky. To vše vytváří legendu, která se neustále vyvíjí. Kolekce oslavují jedinečnou identitu značky Boucheron, ducha a styl Paříže, vysoké šperkařství a nezaměnitelný nadčasový charakter.

Legenda pokračuje

Zakladatel značky Frédéric Boucheron byl skutečným průkopníkem. Položil pevné základy šperkařského domu Boucheron, zatímco vyrůstal v prostředí pařížské elegance. Jeho obdivuhodný klenotnický um, cit pro řemeslné zpracování a smysl pro kreativitu jsou dodnes inspirací současnému týmu klenotníků Maison Boucheron. Frédéric Boucheron také vždy dokázal prostřednictvím kolekcí ukázat svého vizionářského ducha. A nejen to. „Ukázal, že je mužem nesmírných obchodních dovedností a ohromným inovátorem, který o svém podnikání dokázal uvažovat nesmírně komplexně,“ říká Hélène Poulit-Duquesne. Hélène je vůbec první ženou ve vedení Boucheronu v celé jeho historii poté, co v jeho čele stály čtyři generace potomků Frédérica Boucherona.

Hélène Poulit-Duquesne úzce spolupracuje s Claire Choisne, jež se stala kreativní ředitelkou Boucheronu v roce 2011. Tato vysoká a temperamentní Francouzka je původním vzděláním šperkařka a je opravdovou umělkyní a odbornicí na slovo vzatou. „Vždy trochu čerpá z historie Boucheronu, ale šperkům zároveň dodává inovativní, moderní podobu,“ prohlašuje Hélène.

Obě ženy ve vedení si cení vzájemné souhry ve spolupráci. Ta přináší ovoce. Jak říká Hélène: „Když vidím výsledek, je mi jasné, že Claire měla zase správnou intuici.“ Mimořádnost spolupráce navíc zdůrazňuje skutečnost, že Boucheron je jediná velká klenotnická firma světa, kterou vedou ženy.

Vize budoucnosti

Při nedávných oslavách 160. výročí společnosti proběhlo slavnostní otevření renovovaného ikonického firemního sídla na Place Vendôme. Na kompletní rekonstrukci všech čtyř pater osobně dohlížela sama Hélène Poulit-Duquesne. S tímto přichází nová éra Maison Boucheron. Nicméně některé věci se nemění.

„Představujeme pravou francouzskou kvalitu, to nejlepší z nejlepšího. Boucheron je pořád stejný, jako byl před 160 lety. Jen přináší moderní twist,“ říká současná ředitelka a dodává: „Máme velký respekt k řemeslnému i kulturnímu dědictví Frédérica Boucherona. Pokud vymyslíme něco nového a moderního, pořád je to Boucheron.“ A stejně tak Boucheron zůstává volbou sebevědomých žen vyzařujících šarm, které ocení výjimečné a působivé klenoty zdůrazňující ženskost.

Svoboda stylu

Úchvatné náušnice, náhrdelník ve tvaru kravaty, nebo okouzlující prsten s pavím pírkem… Jaký vzhled vytvoříte, když tyto nové šperky poprvé vynesete? Jak šperky změní outfit nebo oživí každodenní vzhled? Co kdyby měl každý šperk schopnost zachytit náladu a styl? Mixovat šperky mezi sebou, vytvářet kombinace, vrstvit, měnit dle své fantazie… Můžete udělat, cokoli si přejete.

Boucheron znamená svobodu. Tak to bylo v minulosti a toto by chtěl Maison Boucheron zachovat i do budoucna. „Důležitá je velká variabilita současných šperků. Možnost kombinovat. Stejný šperk lze nosit přes den i na večer, třeba jen s lehkou obměnou,“ říká Hélène Poulit-Duquesne. Svoboda určovat svůj vlastní styl a možnost „hrát si“ se šperky podle své fantazie je pro Boucheron charakteristická.

Kolekce QUATRE

Kolekce vzdává hold ikonickým grafickým znakům Maison Boucheron a je oslavou klenotnického umu šperkařského domu. Klenoty kolekce Quatre dokážou vyjádřit jakoukoli náladu a styl: lze je nosit v libovolném počtu kombinací, ať už budou vynikat samy o sobě, nebo budou vrstveny a tvořit jedinečné variace. Mohou být decentní nebo dramatické, klasické nebo mimořádně neobvyklé. Prsten, náramek, náušnice nebo náhrdelník, všechny klenoty kolekce Quatre ztělesňují současný a zároveň nadčasový styl. Odhalují ty nejkrásnější kombinace jednotlivých odstínů zlata, drahých kamenů a rozdílných textur. A otevírají nekonečné množství možností. Klenoty kolekce Quatre budou vyhovovat každému – každý si s nimi může vytvořit svůj styl, unikátní

Předchozí

Kadeřník je spíš umělec

Největší novinky z audio světa

Další