Projekt Ahoj Vanguard dokončil fázi hrubé stavby

|

Společnost PSN úspěšně dokončila fázi hrubé stavby u developerského projektu Ahoj Vanguard v pražských Modřanech. Nová budova představuje moderní novostavbu s různorodým designem a hojným zeleným prostorem, která nabídne 94 bytů s rozlohami od 1+kk do 4+kk. Z celkového počtu je nyní k dispozici ke koupi 14 jednotek, a plánuje se, že kolaudace proběhne v letošním létě. Současně s tím probíhá v blízkosti přestavba bývalé továrny Microna na exkluzivní loftové bydlení Vanguard, která je těsně propojena s projektem Ahoj Vanguard.

Ve výstavbě bytového domu Ahoj Vanguard v ulici Československého exilu v Praze 12 dosáhla společnost PSN milníku dokončení hrubé stavby. V současné době se venkovní práce zaměřují na dokončení fasády budovy, včetně instalace oken a úprav venkovního prostoru. V interiéru probíhají poslední úpravy elektrických rozvodů, omítek a pokládky podlah.

Podle ředitele rezidenčních projektů PSN, Jaroslava Macháče, je velkou radostí, že výstavba projektu Ahoj Vanguard pokračuje hladce a hrubá stavba byla dokončena o několik měsíců dříve než plánované. Plánuje se, že kolaudace proběhne na sklonku léta. Macháč zdůrazňuje, že díky dobře promyšlenému konceptu, kvalitním materiálům, hravým barevám a výhodné poloze byly většiny jednotek rychle prodány ještě během předprodeje. Dodává, že zájem o zbylé byty je zejména ze strany singlů, párů a mladých rodin s dětmi, ale také od investorů.

Nově postavený objekt má tři podzemní a devět nadzemních podlaží a nabízí 94 bytů s velikostí od 1+kk do 4+kk a rozlohou od 22 do 238 metrů čtverečních, které disponují předzahrádkou, balkonem nebo terasou. Byty jsou vybaveny vysokými standardy, jako jsou posuvná okna velkých rozměrů, podlahové vytápění, rekuperace a klimatizace. S ohledem na rostoucí zájem o energeticky úsporné bydlení budou k dispozici alternativní zdroje energie pro snížení provozních nákladů, jako jsou tepelná čerpadla a solární panely s fotovoltaickou elektrárnou. Projekt dále zahrnuje opatření pro šetrné nakládání s vodou, včetně retenční nádrže na srážkovou vodu, která bude využívána pro zavlažování zahrad a hřišť.

Psn Ahoj Vanguard Hruba Stavba
Pohled na stavbu

Nabízí se nejen komfortní obytné prostory, ale také sdílené společenské prostory

Architektonický koncept projektu je charakterizován speciálním uspořádáním, které umisťuje přízemí až do třetího nadzemního podlaží. Tato úprava zajišťuje větší množství denního světla a snižuje hluk ve vnitřních prostorách bytových jednotek. Nová stavba je strukturována pomocí desek, které kombinují prosklené plochy a světlé fasády.

V dolní části projektu vzniká zapuštěný parkovací dům o pěti patrech, jehož fasáda bude zelená stěna. Tento parkovací dům bude mít dvě stěny obložené vegetací, což je důležitý funkční prvek, který pohlcuje hluk. Zároveň zde budou k dispozici 220 parkovacích míst pro automobily a 16 pro motorky. Dalších 26 míst bude umístěno před budovou. V plánu jsou také nabíjecí stanice pro elektromobily a stojany na kola.

Klíčovým prvkem projektu je hojnost zeleně, která zahrnuje téměř 2 000 metrů čtverečních společných zahrad s rostlinami a vysokou trávou. Obyvatelé budou mít možnost trávit příjemné chvíle s rodinou nebo přáteli na střešní terase, která bude přístupná všem.

Dalšími vybaveními, která budou k dispozici novým obyvatelům Ahoj Vanguard, budou plně vybavená fitness, spa & wellness zóna s finskou saunou a párou, stejně jako 18 metrů dlouhý bazén s prosklenou stěnou v sousedním projektu luxusního bydlení Vanguard. Tyto nemovitosti budou propojeny podzemním tunelem.

Rozvíjející se čtvrť, která nabízí vše potřebné v dosahu ruky, se stává stále živějším místem

Modřany jsou jednou z pražských lokalit, které mají velký potenciál. V blízkosti projektu jsou k dispozici veškeré potřebné služby, jako jsou školky, školy, obchody a restaurace. Pro kulturní vyžití je zde Divadlo Na Cikorce a nedaleké Divadlo Bravo, a pro filmové nadšence Modřanský biograf.

Dopravní dostupnost této lokality je také vynikající. Jižní spojka umožňuje snadný přístup do centra města i do okolních oblastí, s možností připojení za pouhé tři minuty. Před samotným projektem se nachází autobusová zastávka vedoucí na Smíchovské nádraží, a tramvajová zastávka je v docházkové vzdálenosti.

Modřany jsou známé svou zelení. Nedaleko od Ahoj Vanguard začíná rozsáhlý lesopark Hodkovičky. Sportovní vyžití je zde také bohaté, s možnostmi jako jsou devítijamkové golfové hřiště, minigolf, fotbalgolf, lanové centrum, tenisové kurty, badmintonová hala a Modřanská cyklostezka.

Předchozí

Nová lávka na Rajské zahradě v Praze usnadní přestup z vlaku na metro

Novinka v rezidenčním projektu Semerínka v Praze 5

Další