VANGUARD PRAGUE

|

Unikátní přestavba bývalé továrny Microna v pražských Modřanech

Nových pozemků vhodných k výstavbě je obzvlášť v Praze pomálu. Jedno z možných řešení představuje využití brownfieldů, tedy celků a budov, které již ztratily svou původní funkci a dnes leží ladem. Jejich revitalizací se nevyužívaná území a objekty oživují a vyrůstají tak nové moderní projekty. Unikátní realizací je například přestavba bývalé továrny Microna v Modřanech, kde se vyvíjela a vyráběla letecká technika a přístroje. Zde vzniká projekt Vanguard společnosti PSN se 150 stylovými lofty ve 14 patrech. Své byty typu shell & core si již přebírají první majitelé. 

Text: Redakce

Vizualizace: Archiv PSN

TOP EB

Brownfieldy v posledních letech zažívají značný boom. Výhodou stavění na těchto pozemcích je fakt, že městské části a orgány státní správy se k povolování obvykle staví vstřícněji než k výstavbě na zelené louce. Uvědomují si totiž, že pozemek už byl nějakým způsobem zastavěný a využívaný, i když pro jinou funkci než pro bydlení. A jelikož se obvykle jedná o celky a objekty, které působí nevzhledně a zanedbaně, vítají fakt, že se někdo ujme jejich revitalizace. Největším problémem pak bývá časová a finanční náročnost, což zapříčiňují především sanace s nimi spojené.

„Velkým pozitivem průmyslových staveb z dob minulých je obvykle dobře dopravně dostupná poloha blízko městského centra a minimální překážky pro realizaci výjimečných architektonických návrhů. Takové prostory přímo vybízejí ke kreativnímu řešení,“ uvádí ředitel developmentu PSN Štěpán Smrčka a doplňuje: „A přesně to nabízejí lofty v projektu Vanguard. Mají specifickou atmosféru danou industriálními prvky a geniem loci, skvělé dispoziční řešení, nejmodernější technologické vybavení a splňují ty nejvyšší standardy bydlení. Vytváříme zde unikátní loftové bydlení či originální prostory pro práci, např. kancelář, umělecký ateliér nebo hudební studio.“

Stylové a funkční řešení prostoru

Budova o 14 patrech s plochou 16 000 m2 je vybudována z železobetonového skeletu a vyniká nadstandardní pevností. Projekt Vanguard nabízí 150 loftů s industriální atmosférou, s plochou od 41 m2 až po penthousy s výměrou 626 m2, téměř každý z nich má terasu. Díky velkorysé výšce stropů až 4,3 metru působí interiéry s okny od podlahy ke stropu vzdušně a disponují širokou variabilitou využití.

Z jednotek mohou budoucí obyvatelé zvolit buď variantu shell & core, kde si interiér zařídí plně k obrazu svému, nebo sáhnout po návrzích od renomovaných architektů a designérů – Ivanky Kowalski a studia OOOOX. Na projektu se podíleli i architekt Petr Drexler či studio ID_arch.

210519_Vanguard_interier 4

Luxusní zázemí je samozřejmostí

Naprostou novinkou, která v tuzemsku nemá obdoby, je autovýtah pro zaparkování vozu takříkajíc „ve svém obýváku“. Střešní terasy přístupné všem rezidentům budou sloužit k setkávání a grilování v letní sdílené kuchyni, k dispozici bude i venkovní sauna s výhledy na Prahu. Chybět nebude recepce se službou concierge, reprezentativní lobby, spa & wellness zóna s 20 metrů dlouhým proskleným bazénem, fitness či cinema místnost.

Vanguard_byPSN_black

Kontakt:

Vanguard Prague

PSN s.r.o., Seifertova 823/9, 130 00 Praha 3

+420 725 753 753

[email protected]

Předchozí

Reality jako pilíř investování

NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN

Další