Vnitřní klid MiDO Harfa

|

Harmonie mezi městským životem a klidným bydlením

Vítejte v unikátní městské rezidenci s uzavřeným zeleným vnitroblokem plným klidu. Tento bytový dům vyplní proluku mezi ulicemi Drahobejlova a Ocelářská v Praze 9. MiDO Harfa se nachází na ideálním místě – na předělu Libně a Vysočan. V posledních letech dochází k přeměně této městské části a z původně průmyslové zástavby se rodí atraktivní rezidenční čtvrť, kde najdete vše potřebné. V okolí nechybí nákupní centrum, restaurace, park ani sportoviště.

Text: Redakce

Vizualizace: Metrostav Development

Vnitřní klid

MiDO Harfa v sobě ukrývá unikátní zelený vnitroblok, který nabízí dostatek soukromí a bezpečí pro odpočinek po dlouhém dni. Kdo hledá moderní městské bydlení jen kousek od centra a prostor k relaxu i k životu, ten se tady bude cítit jako doma.

V bezprostřední blízkosti tohoto rezidenčního projektu najdete vše potřebné – kavárny, restaurace, školy i školky, poštu, zdravotnická zařízení i soukromé kliniky. MiDO Harfa je skvěle dostupné městskou hromadnou dopravou. Stanice metra Českomoravská je vzdálena jen pár minut chůze, stejně jako tramvajové zastávky.

Vysoké standardy pro náročné

Moderní bydlení se zahradou za fasádou nabízí domov ve 150 bytech, které překvapí pestrostí dispozic a velkorysým prostorovým řešením. Jistě vás zaujmou atraktivní mezonety či byty se střešními terasami a výhledy do klidného zeleného vnitrobloku. Na výběru vybavení se podíleli architekti a přední čeští designéři.

„Vždy si přejeme, aby nové bydlení přinášelo lidem do života prostor pro klidný odpočinek po náročném dni a u MiDO Harfa to platí dvojnásob,” dokresluje projekt generální ředitel Ondřej Buršík z Metrostav Development.

Vysočany rozkvétají

Vysočany nejsou jen rozsáhlá průmyslová oblast podél ulic Kolbenovy a Poděbradské. Okolí Harfy, ale i celé Vysočany, které vyrostly na bývalých dělnických a továrních osadách, se již delší dobu mění v příjemné městské čtvrti ideální k bohatému životu na dosah centra metropole.

Dobu, kdy Vysočany byly průmyslové, nevzhledné a plné továrních budov, jsou už dávno pryč. Tyto časy nejlépe připomíná industriální prostor Galerie Trafačka, která v současné době slouží modernímu umění.

Od průmyslové lokality k živé čtvrti pro bydlení

V průběhu 19. století určoval ráz zdejší lokality rozvoj průmyslu a vznik železniční stanice. Už v první polovině tohoto období zde vyrostl cukrovar rodiny Freyových a v 80. letech zde začal také podnikat místní pivovar. V roce 1896 zakládá ve Vysočanech svou továrnu Emil Kolben a ve stejném roce otevřel Vysočanskou mlékárnu Bedřich Frey mladší. Nedlouho na to nechal František Křižík prodloužit do Vysočan tramvajovou trať z Libně.

Začátek 20. století se nesl ve znamení průmyslového rozvoje, ve Vysočanech vznikla celá řada průmyslových podniků, mlýny a pekárny společnosti Odkolek, továrny ČKD, Praga, nebo letecké Avia či Aero.

„Praha 9 je v současné době nejvíce se rozvíjející částí města a začíná psát novou etapu své historie. Po desetiletí zapomenuté místo v širším centru Prahy se dnes mění v živou čtvrť vhodnou k bydlení. Ve Vysočanech máme už projekt Vysočanský mlýn, jsme tedy přesvědčení, že Praha 9 má co nabídnout,“ doplňuje generální ředitel Ondřej Buršík.

Plnohodnotný městský život

Dominantou Harfy je jen pár kroků vzdálené obchodní centrum – Galerie Harfa, které s více než 160 obchody na třech podlažích tvoří jedno z největších obchodních center v Praze. Naprosto unikátní atrakcí nákupního centra je terasová střešní zahrada, která nabízí velké dětské hřiště, zábavní vodní prvky, či vyhlášený DinoPark.

Terasy Harfa ale nabízejí mnohem víc. Na střeše obchodního centra můžete navštívit letní scénu, kde v létě prožijete divadelní představení, koncerty nebo pohádky pro děti. V zimě vás na střešních terasách čeká veřejné kluziště nebo tady můžete nasát tu pravou vánoční atmosféru pod širým nebem

Kultura na dosah

Doslova za rohem od tohoto moderního rezidenčního bydlení v klidu za fasádou, objevíte O2 Arenu, která nabízí nespočet kulturních akcí, jako jsou velké koncerty a světové show, ale na své si přijdou také fanoušci sportovních klání a jedinečných sportovní představení.

V klidu, přitom ve městě

Procházkou se za deset minut ocitnete v krásném parku Podviní s příjemnou restaurací, cyklostezkou i hřištěm pro děti.

Park Podviní sice není příliš rozlehlý, ale je chloubou Vysočan. Členitý park se rozléhá podél říčky Rokytky. Jeho hlavní část tvoří keltské hradiště Ještěří hřbet s chodbami, tunelem, amfiteátrem a vyhlídkou. Právě louka je místem, kde často narazíte na programy pro děti, divadelní nebo hudební festivaly. Jen kousek od parku objevíte lanové centrum a bobovou dráhu.

Více o projektu se dozvíte na www.midoharfa.cz.

Logo Mido Rgb

Kde najdete vnitřní klid?

– 150 moderních bytů včetně mezonetů

– 3 minuty na metro i tramvaj

– 95 parkovacích míst

Metrostav Development Logo Cervene

Jak poznáte, že to tady žije?

V nejbližším okolí najdete:

– Mateřskou, základní i střední odbornou školu

– Nákupní galerii i spoustu malých obchůdků

– Zdravotní středisko i řadu soukromých ordinací

– Spoustu tradičních i exotických restaurací a bister

– Divadlo Gong i Muzeum filmových legend

– Čerpací stanici i samoobslužnou myčku

– Fitness louku i plavecký areál

– Lezeckou stěnu i rugby hřiště

– Stezky pro běžce i pro cyklisty

Předchozí

Změna územního plánu na Nových Dvorech schválena

Vrstvy času

Další