Vybíráme jen z těch nejlepších značek na trhu

|

Lukáš Jílek má 20 let zkušeností v oboru. K designovému a luxusnímu koupelnovému vybavení se dostal spíše náhodou a souběhem okolností. Podle svých slov byl ve správný čas na správném místě. Jeho koupelnové studio Design Bath v pražských Holešovicích nabízí koupelnové vybavení, které se na první pohled vymyká standardům nejen z hlediska designu, ale i funkčnosti a kvality. Aktuálně se také podílí na rekonstrukci hotelu InterContinental v Pařížské ulici. Zde je podle jeho slov náročný celkový objem a hlavně koordinace s architektonickým studiem v Londýně, které má projekt na starosti.

Text: Redakce

Foto: Archiv Design Bath, Daniel Hromada

Koupelna jako synonymum luxusu

Nabídka koupelnového vybavení je dnes velice různorodá. A tak nejenom pro neodbornou veřejnost, ale i pro architekty a designéry bývá výzvou vybrat ty správné produkty. Společnost Design Bath je výsledkem mnoha let zkušeností v oblasti maloobchodního i velkoobchodního prodeje koupelen. Za tu dobu nabyla zkušenosti s téměř veškerým dostupným sortimentem a vybírá pro své zákazníky pouze ty značky, za které dá pomyslnou ruku do ohně, a to z pohledu designu i funkčnosti.

Design Bath zastupuje ty nejlepší značky na trhu. „Pro všechny naše dodavatele máme výhradní zastoupení pro ČR. Pro většinu z nich i pro Slovensko. Při výběru je pro nás zásadní kvalita a spolehlivost dodavatele. Produkty musí být zajímavé, ale zároveň prodejné,“ uvádí Lukáš Jílek. Firmě se navíc velmi daří. Letošní rok je pro ni rekordní. A stabilní meziroční nárůsty má Design Bath již od svého založení.

Jedinečné místo v domě

Ač je koupelna jedním z nejdůležitějších míst v domě, bývá často v návrzích interiérů trochu upozaděna. Problém přitom často spočívá pouze v absenci znalostí současného trhu. Design Bath se snaží v tomto směru přinášet osvětu a představuje alternativu pro zákazníky, kteří hledají víc než standard.

Přestože těžiště podnikání společnosti spočívá v koupelnách, Design Bath umí nabídnout i řešení kompletních interiérů. Takové řešení, ze kterého vyzařuje stejně jako z koupelen sofistikovaný luxus. „Máme stabilní síť dlouhodobě spolupracujících architektů, a tu se snažíme neustále rozšiřovat,“ dodává Lukáš Jílek.

Showroom pro ty, kteří se spokojí s tím nejlepším

Studio Design Bath se nachází v holešovickém centru interiérového designu Holport. Je koncipován jako exkluzivní showroom komorního charakteru, jehož klientelu tvoří primárně špičkoví architekti a designéři. Dveře však mají otevřené nejen tito profesionálové, ale kdokoli, kdo se chce potěšit pohledem na krásné věci. „Zákazníci u nás hledají decentní a nadčasový luxus,“ říká Lukáš Jílek.

Architect Point nabízí kurátorský výběr z portfolia luxusních koupelnových značek se zaměřením na unikátní produkty značek Gessi, Porcelanosa a Catalano. „Cílem je navodit zde stejně podmanivou atmosféru, kterou vyzařují naše designové koupelny ve stylu domácího wellness,“ popisuje Lukáš Jílek a dodává: „V nejbližší budoucnosti plánujeme navíc renovaci naší pražské vzorkovny a následně otevření nového prostoru v Bratislavě.“

Lukáš Jílek, spolumajitel společnosti Design Bath

Pečlivě vybrané brandy

Příkladem pečlivě vybraných interiérových brandů je španělský výrobce Porcelanosa Grupo, který se jako jediná interiérová firma na světě může prezentovat tzv. royal warrant, tedy čestnou pečetí kvality od britské královské rodiny. Dalším pilířem je Gessi – italský výrobce designových baterií z Milána, pyšnící se nejvíce designovými oceněními v sektoru koupelnových baterií na světě. Catalano je další italskou designovou značkou v portfoliu studia, jež nabízí speciální sanitární keramiku s bezúdržbovou antibakteriální glazurou.

Podobných značek najdeme u Design Bathu celkem 17 s tím, že jsou navíc všechny laděny tak, aby tvořily harmonický celek. „Značky, které máme v portfoliu, se staly našimi ,srdcovkami‘, u nichž obdivujeme mimo jiné i firemní hodnoty, tradice a pozitivní přístup k ekologii, v němž řada z nich patří mezi průkopníky,“ doplňuje Lukáš Jílek. On sám má vlastní koupelnu vybavenou produkty, které nabízí, může tak vyzkoušet jejich kvalitu „na vlastní kůži“. Jinak by to prý snad ani nešlo, dodává s úsměvem.

Design Bath

Architect point, areál Holport

Komunardů 32, 170 00 Praha 7

Office: +420 222 984 951

www.designbath.cz

Předchozí

Místa, kde se dobře žije

Slavnostní křest E&B

Další