Výlety za nevšední architekturou 

|

Rare Places tištěný průvodce do kapsy

Začínali na začátku doby koronavirové. Teď Rare Places představují kapesního průvodce!  Rare Places je tištěný průvodce do kapsy, který nabízí výlety za nevšední architekturou. To nejlepší, co pro veřejnost na architektonické scéně vzniká. Najdete tam 130 míst v kapse. Šoupněte průvodce do kapsy a vyrazte na cestu!

Pro vydání knihy vybírá skupina mladých studentů tvořících projekt Rare Places finanční prostředky prostřednictvím kampaně na platformě Hithit

Celý obsah Bedekru je již hotový a už čeká jen tisk. Podpořte jeho vznik na právě probíhající kampani na Hithitu! Ta končí již v neděli 2. 10. 2022!

Rare Places Bedekr je kapesní průvodce pro cestovatele a fanoušky architektury toužící po poznání nových míst.

Kniha mapuje přes 130 architektonicky unikátních staveb Česka i Slovenska. Vydává se po stopách předních architektonických studií, jako jsou Mjölk architekti, Zdeněk Fránek, ADR nebo Chybík+Krištof a další lokální architekti.

Průvodce poodkrývá to nejlepší, co se za poslední roky na architektonické scéně pro veřejnost objevilo. Kniha cestovatele podněcuje objevovat krásu místních končin a veřejnosti ukazuje, že krom krásných historických památek jsou naše země bohaté i na kvalitní moderní architekturu. 

Po dlouhých týdnech, kdy hledali vhodného grafika, který knize dá unikátní podpis, vyhlédli talentované grafické studio KOSATKO, které má v krvi sofistikovanou eleganci a jemný minimalismus.  

V Rare Places věří, že sou to lidé, kteří fotografii v architektuře rozumí více než někdo jiný a dokážou nechat architekturu promlouvat ve fotografii. Fotografie míst hovoří sami za sebe, a tak pro spolupráci oslovili fotografy z fotografického dua BoysPlayNice, Tomáše Součka, Petra Poláka a několik dalších. Díky spolupráci s databází projektů současné architektury LINKA dokázali dát do knižního průvodce fotografie, skrz které architektura vypráví příběh. Fotografie vzbuzující emoce.

„Společnými silami jsme vytvořili průvodce, ve kterém se cestovatel jednoduše zorientuje. Je dělen podle krajů. Pro ještě lepší orientaci jsme ke každému kraji vložili jednoduchou mapku, kde jsou vyznačena místa, která se v regionu nachází,“ dodává Ondřej, zakladatel projektu. 

Mockups Design
Předchozí

Slavné ženy v projektu Smíchov City

Vilová kolonie Baba projde rekonstrukcí

Další