Mariánské Lázně nabízejí dvě lokality pro nové bydlení, město hledá partnera

|

Mariánské lázně, Hlavní třída. Foto: Wikimedia Commons (CC-BY-SA-3.0)

Mariánské Lázně nabízejí dvě lokality pro výstavbu rodinných nebo řadových domů. Pro pozemky U Pily už město vybralo partnera, který na nich připraví infrastrukturu a bude tam i stavět. Další oblastí je ulice Ke Kasárnům v Hamrníkách. I u ní chce město najít vhodného partnera.

Ukončili jsme úspěšně výběrové řízení v lokalitě U Pily, kde by měly vzniknout rodinné domy nebo ‚řadovky‘ nebo kombinace obojího. Druhá lokalita je v Hamrníkách, kde by mohlo vzniknout až několik desítek zasíťovaných pozemků pro výstavbu. Zde se již bavíme s některými zájemci z řad developerů nebo právě stavebních společností,“ řekl ČTK starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík (ANO).

Pozemky U Pily získala Sokolovská uhelná. Projekt bude připravován našimi společnostmi, SUAS Real Estate a Baustav. K využití lokality přistoupíme jako ke komplexnímu developerskému projektu, který bude zahrnovat vybudování potřebné infrastruktury k 15 parcelám pro výstavbu rodinného bydlení, a zároveň budeme realizovat výstavbu,“ sdělil předseda dozorčích rad Sokolovské uhelné a SUAS Group Pavel Tomek. S největší pravděpodobností půjde podle něho o kombinaci solitérních domů a řadovek, aby se nabídlo více možností pro širší skupinu obyvatel. Stavět se má na etapy, s ukončením projektu firma počítá v optimálním případě na konci roku 2026.

V Mariánských Lázních většinu bytů získali nájemníci při privatizaci bytového fondu. Město tak spravuje jen minimální počet vlastních bytů. Při dalším rozvoji bydlení chce ale sázet spíše na spolupráci se soukromými subjekty, které by vzaly na sebe přípravu pozemků nebo i výstavbu a následný prodej domů nebo bytů.

Naopak s investicemi do sociálního bydlení město v současné době nepočítá. Podle starosty se soustředí na rozšíření kapacity domů pro seniory.

Zdroj: ČTK

Předchozí

FOR VITAL. Doplňky, které dodávají tělu zdraví

Zájem o úvěry na udržitelné bydlení roste, hodnota nemovitostí se díky nim zvyšuje

Další